Jump to content
Sign in to follow this  
Gracz

Płatności Skrill - czym jest internetowy portfel ?

Recommended Posts

W bukmacherce internetowej Skrill zajmuje czołowe pozycje jeśli chodzi o dokonywanie płatności internetowych. Skrill posiada liczne zalety, jest przede wszystkim szybki i bezpieczny, posiada wiele zalet, siedziba firmy znajduje się w Wielkiej Brytanii. 

                                                                    skrill-metoda-płatności.jpg

Na początku ten portfel internetowy który obecnie nazywa się Skrill działał pod nazwą MoneyBookers który powstał w 2001 r., dopiero w 2010 roku zmienił nazwę na obecną i tak jest do dzisiaj. 

Skrill podlega Financial Conduct Authority (FCA), czyli angielskiemu odpowiednikowi naszej Komisji Nadzoru Finansowego. Firma jako pierwsza na brytyjskim rynku usług finansowych uzyskała licencję FCA na wydawanie pieniądza elektronicznego. Operuje na całym świecie (200 krajów).

Metoda płatności Skrill jest pod nadzorem Financial Conduct Authority (FCA), taki angielski odpowiednik polskiej komisji nadzoru finansowego. Na brytyjskim rynku finansowych usług firma ta jako pierwsza otrzymała na wydawanie pieniędzy elektronicznych licencję FCA. Obsługuje cały świat, jest to bardzo stabilny portfel elektroniczny.

Działanie Skrill 

Skrill jest podobny do konta bankowego, działanie jego jest bardzo proste. Dla obstawiających graczy oraz innych gier hazardowych jedna z ważniejszych kwestii jest to, że serwis jest dużo szybszy porównując ze zwykłym kontem bankowym, umożliwia natychmiastowe płatności również międzynarodowe. 

Dzięki temu można można wpłacać depozyty do bukmacherów, takie przelewy bardzo szybko są obsługiwane, średnio zajmuje to 5 minut. Można również korzystać z tego portfela w sklepach internetowych i przesyłać pieniądze na całym świecie.

Skrill - różne metody wpłaty

Aby przelać pieniądze z indywidualnego konta na saldo prywatne depozytowe za pośrednictwem Skrilla, nie musisz znać numerów kont, adresów, nazwisk, jedynie należy znać adres email swojego odbiorcy. Dostęp do serwisu jest dla urządzeń stacjonarnych i mobilnych, oraz systemów Android i iOS. 

Aby można było wpłacić gotówkę do internetowych buków przez Skrill, potrzeba go doładować pewną sumą gotówki. Jest do tego dostępnych kilka opcji:

- zwykły tradycyjny przelew bankowy 

- wykorzystując e-przelewy ze swojego konta bankowego (np. PayU, Przelewy24) 

- stosując kartę kredytową lub debetową 

- kryptowaluty 

- kartą przedpłaconą (min. Paysafecard) 

- wykorzystując inny portfel (np. Neteleller)

Aby dokonać wpłaty na konto bukmachera należy zalogować się u  internetowego buka. W opcjach płatności wybiera się daną metodę płatności, wybierasz odpowiednią i następuje przekierowanie na stronę logowania do e-portfela, następnie podaje się odpowiednią sumę pieniężną i potwierdza transakcję. Następuje wtedy cofnięcie do strony bukmachera.

Skrill, Token, Bezpieczeństwo

Płatności w Skrill są bardzo dobrze zabezpieczone, lecz jak często bywa bezpieczeństwo naszych danych i środków zależy w głównie od nas samych. Aby nie dopuścić do wycieku danych i kradzieży pieniędzy z naszego konta należy nie dopuszczać osób trzecich do swojego prywatnego adresu email a także chronić swoje hasło do konta.  

Jeśli zachowasz bezpieczeństwo danych to nic złego Cię nie spotka, wystarczy być czujnym i nie przekazywać swoich danych logowania.

Jeśli jednak masz jakieś obawy to możesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo, które jeszcze bardziej pozwala na bezpieczne transakcje z bukmacherami w długiej perspektywie. Jest to (token bezpieczeństwa Skrill) Token taki jest dostępny w dwóch postaciach:

- Mobilna aplikacja która jest bezpłatna, dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android

- Osobne urządzenie, które kosztuje 15 euro

Dzięki temu token stanowi element dwustopniowego uwierzytelniania (2FA), generuje to ciąg cyfr, dzięki którym zatwierdzane są płatności na rachunku, oczywiście również samo logowanie do e-portfela.

Zalety płatności z użyciem Skrill 

- Bardzo szybko można dokonać płatności 24h/7 dni w tygodniu

- Stronka jest przetłumaczona na język polski 

- Infolinia również posiada obsługę w po polsku 

- Korzystają ze Skrill najlepsi polscy bukmacherzy 

- Właściciel aplikacji nie udostępnia danych osobowych innym instytucjom (chyba że była by to bardzo poważna sprawa)

- E-portfel podlega pod nadzór brytyjskiej FCA

- Skrill posiada certyfikat VeriSign oraz 128-bitowe szyfrowanie SSL

- Korzystne stawki przewalutowania, porównując do banków i kantorów 

- darmowe wpłaty do bukmacherów 

- darmowy wypłaty od bukmacherów 

- Skrill zwraca pieniądze gdy ktoś włamie się na konto (oczywiście jeśli zachowywałeś reguły bezpieczeństwa)

Niektórzy bukmacherzy dają swoim klientom fajne bonusy za doładowanie konta poprzez Skrilla. 

Oczywiście jakieś minusy się znajdą, jednak jest ich bardzo mało w porównaniu z plusami. Np. minusem Skrilla jest to że blokuje wpłaty do bukmacherów którzy nie posiadają koncesji Ministerstwa Finansów, lub gdy ktoś chcę wyłudzić dane dostępowe do rachunku.

Czy warto korzystać ze Skrilla ?

E-portmonetka Skrill jest bardzo szybką metodą płatności, do tego bardzo bezpieczna, dla tego jest tak popularna na całym świecie w śród graczy którzy korzystają z zakładów bukmacherskich. Gwarantuje ona płynną grę i kontrolę nad kuponami.

Skrill jest nowoczesnym środkiem płatniczym, gracze również wybierają tą metodę płatności ze względów anonimowości, niektórzy gracze to lubią. Przy transakcjach z użyciem tego typu aplikacji odbiorca dostaje jedynie dane o imieniu, nazwisku i adresie email nadawcy. 

Zalet jest oczywiście więcej, nie trzeba przepisywać długiego numeru oraz nie trzeba podawać kodu CVC podczas dokonywania transakcji co jest bardzo ważne w kwestiach bezpieczeństwa.  Jak najbardziej polecamy Skrill jako metodę księgowania i wypłacania środków pieniężnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...